webinfo

A+ A A-

Članci

BEČEJ: 59. MAJSKE IGRE - SVEČANO OTVARANJE U GRADSKOM POZORIŠTU

b_670_0_16777215_00_images_Tijana_000_Desavanja2_59.majske_igre.jpgOve godine, otvaranje 59. Majskih igara će biti u Velikoj sali Gradskog pozorišta, uoči prve predstave, 16. maja u 16.30 časova.



Nažalost, izostala je finansijska podrška Ministarstva kulture, Pokrajinskog sekretarijata za kulturu i informisanje i Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu, od kojih je do sada dobijan značajan deo sredstava na osnovu konkursa, ali će se uz pomoć lokalne samouprave i bečejskih firmi, kao i privrednih subjekata ovogodišnje Majske igre biti realizovane, doduše u manjem obimu nego do sad.

Ono što je najvažnije - u toku Majskih igara odigraće se 12 sjajnih predstava iz Srbije, Hrvatske i BiH, a u saradnji sa bečejskim osnovnim i srednjim školama i PU "Labud Pejović", imaćemo mnogo publike na predstavama, što je svakako najznačajnije za jedan festival.

Ovogodišnji žiri čine:
Suzana Lukić, glumica iz Beograda
Mihaela Stamenković, glumica iz Beograda
Judit Laslo, glumica Novosadskog pozorišta (Ujvideki Szinhaz)

TAKMIČARSKI PROGRAM 59. MAJSKIH IGARA

PONEDELJAK, 16.MAJ

UTORAK, 17.MAJ

SREDA, 18.MAJ

ČETVRTAK, 19.MAJ

PETAK, 20.MAJ

 

/

10.00 – „Indul az ember vissza a fára”

(gyermek előadás)

Fabula Rasa Gyermekszínjátszó Grund, Népkör MMK, Szabadka

Szöveg: Fabula Rasa

Rendező: Greguss Zalán

10.00 – „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“

(predstava za decu)

Dom kulture Kristalna kocka vedrine Gradsko kazalište Sisak, Hrvatska

Tekst: Ivana Brlić Mažuranić

Režija: Dubravka Granulić

10.00 – „Mali princ“

(predstava za decu)

Dramska sekcija OŠ „Sveti Franjo“, Tuzla

Bosna i Hercegovina

Autor: Antoan de Sent Egziperi

Režija: Marica Lazić

16.30 – OTVARANJE

12.30 – „Svinjareva tajna“

(predstava za decu)

Kulturni centar Palanka

Gradsko pozorište, Dečija scena, Smederevska Palanka

Tekst: Miloš Milošević

Režija: Rade Mihailović

12.30 – „East Balkan“

(ifjúsági előadás)

Fabula Rasa Színjátszó Grund, Népkör MMK, Szabadka

Szöveg: Tasnádi István)

Rendező: Greguss Zalán, Ralbovszki Csaba

12.30 – „Ćelava pevačica“

(predstava za mlade)

Dramski studio mladih Gradskog pozorišta Bečej

Tekst: Ežen Jonesko

Režija: Igor Pavlović

12.30 – „Kad je džungla nek je sa muzikom“

(predstava za decu)

Gradsko pozorište Jagodina

Tekst: Peđa Trajković

Režija: Petar Mitić

17.00 – „Zbrkana bajka“

(predstava za decu)

OŠ „Petar Kočić“ , Inđija

Tekst: Irena Tiodorović

Režija: Slobodanka Oparnica

17.00 – „Nevidljivi spomenici“

(predstava za mlade)

Bitef teatar, Beograd

Tekst: Jelena i Milena Bogavac u saradnji sa izvođačima

Režija: Jelena i Milena Bogavac

17.00 – „Mrtvo more“

(predstava za mlade)

Akademsko pozorište SKC Niš

Tekst: Radoje Domanović

Režija: Aleksandar Đinđić

17.00 – „Kući“

(predstava za mlade)

COTK TENT, Obrenovac

Tekst: Ljudmila Razumovska

Režija: Marija Medenica

16.00 – ZATVARANJE

i predstava u čast nagrađenih:

„Bajka o čarobnom drvetu“, Školica glume Gradskog pozorišta Bečej

Režija: Mirjana Kolundžić

Kuzmanović

 

 

 

20.00 – „Priča sa zapadne strane“

(predstava za mlade)

Teatar 011, Beograd

Tekst: Artur Lorens

Režija: Nataša Radonjić

 

 

IMPRESUM: Naziv medija: WEBINFO* Registarski broj: IN000118* Osnivač: INFO-NB* Matični broj osnivača: 28028512* sedište osnivača: Milorada Popova 1, Novi Bečej* Glavni urednik: Tijana Janković