Otvoreno prvenstvo Bečeja za stonotenisere veterane, „Kolenica kup“, uz učešće 110 takmičara iz Rumunije, Slovenije, Hrvatske i Srbije, odigrano je prošle nedelje (23. septembar) u hali OSC „Mladost“.

I na ovom turniru, devetom po redu „Kolenica kupu“, okupio se krem ping ponga iz okruženja, a iz opravdanih razloga nisu bili prisutni sportski prijatelji Bečejaca iz Mađarske, Makedonije i BiH.

Turnir je otvorila Borislava Beba Perić-Ranković, paraolimpijska vicešampionka, kojoj su majstori stonog tenisa „skinuli kapu“ i žestokim aplauzom pozdravili sportsku heroinu. Naravno, mnogi su iskoristili priliku da se slikaju sa srebrnom sa paraolimpijskih igara u Londonu, a pre svih Slovenci i Rumuni.

O kvalitetu turnira ne treba trošiti mnogo reči, a trofej „Kolenica kupa“ (kategorija od 35 do 50 godina) ovoga puta otišao je u Beograd. Osvojio ga je Zvonimir Britka koji je u finalu savladao Kikinđana Nenada Đukića kojem je ostala srebrna medalja. Bronza je pripala Draganu Kneževiću iz Osijeka i Milutinu Ruti Glavaškom, treneru STK Bečej.

U konkurenciji stonotenisera starosti od 50 do 60 godina trijumfovao je Branko Cvetković iz Kikinde, drugi je bio Rumun Liviu Petresku (Pitešti), dok su treći bili Miroslav Jelača (Beograd) i Bela Stojan (Subotica).

U najstarijoj kategoriji (60+) pobedio je Miroslav Jelača ispred Dragana Pjevača iz Sombora i Predraga Ilića (Beograd) i Damira Bosanca (Novi Sad).

U apsolutnoj kategoriji zlato je osvojio Subotičanin Robert Takarić koji je u finalnom meču pobedio sugrađanina Stefana Kostadinovića, dok je bronza pripala Zvonimiru Britki i Nenadu Đukiću.

Na „Kolenica kupu“ nastupilo je i deset Bečejaca. Pored Glavaškog koji je osvojio bronzu, u nokaut fazi su nastupili i Goran Dragin, Dejan Zeremski, Perica Pejović, Đorđe Petrov, Jožef Taloš, Zoltan Kovač i Tibor Bezeg, dok su takmičenje u grupnoj fazi završili Ferenc Čeh i Vesna Matijević.

Odličan organizator turnira i ovoga puta je bio STK Bečej. Pošto je ovo bio poslednji (treći) „Kolenica kup“ u ovoj godini, organizatori su proglasili najbolje u 2012. godini.

U kategoriji 35-50 godina starosti najviše bodova na tri turnira osvojio je Zvonimir Britka (240) ispred Dragana Kneževića (225), Nenada Đukuća (195) i Milutina Glavaškog (180)

U apsolutnoj konkurenciji slavio je Dragan Knežević (245), drugi je bio Stefan Kostadinović (240), treći Zvonimir Britka (165) i četvrti Robert Takarić (160).

U kategoriji 50 do 60 godina neprikosnoven je bio Branko Cvetković koji je jedini sakupio maksimalan broj bodova – 300 (prvi na sve tri „kolenice“ u ovoj godini), dugo mesto je pripalo Liviu Petresku (220), treće Miroslavu Jelači (155) i četvrto Stefanu Ilkuu (150).

Kod najstarijih najviše bodova je imao Damir Bosanac (260), Predrag Ilić je sakupio 200, Miroslav Jelača 190 a Dragan Pjevač 170 bodova.

Svim stonoteniserima koji su se plasirali među prva četiri na godišnjoj rang listi, čelnici STK Bečej su kao poklon uručili sportsku opremu.

Druženje zbog kojih mnogi dolaze na Otvoreno prvenstvo Bečeja, kao i po običaju, održano je na „Termalcu“ uz, naravno, kolenice „a la Žile“, muziku, kupanje u termalnoj vodi i poneko piće.

Izvor: Radio Active