Tradicionalno prvo takmičenje u novoj godini "Evropa 2013" održano je u Novom Sadu 26.01.2013. na bazenu SC "Slana bara" u organizaciji PK "Novi Sad". Takmičenje je podeljeno u tri dela (oficijelni deo - kvalifikacije i finala i revijalni deo).
Uspesi i otplivani lični rekordi na ovom takmičenju su pokazatelji da se u pripremnom periodu vredno i naporno radilo i da klub "Swim star" iz Bečeja s optimizmom čeka državna takmičenja (u martu 2013).

Oficijelni deo
U ovom delu nastupilo je 265 takmičara i 20 klubova iz Bugarske, Hrvatske, Madjarske, Italije i Srbije. Swim star je nastupio sa tri takmičara.

Vukašin Vukanić je osvojio srebrnu medalju na 100m ledjno i dve bronzane na 50m slobodno i 100m slobodno.

Revijalni deo
U konkurenciji 338 takmičara iz 23 kluba, plivalo je 13 plivača iz bečejskog kluba Swim star, koji su osvojili 8 zlatnih, 9 srebrnih i 2 bronzane medalje i po broju osvojenih medalja osvojili drugo mesto (iza PK "Vojvodina" iz Novog Sada).

Jelena Ječanski - 2 zlata: na 200m slobodno i 400m mešovito (u apsolutnoj kategoriji) i bronzu na 400m slobodno
    Nikola Ratkov - 2 zlata: na 200m slobodno i 400m slobodno
    Jovana Ječanski - 2 zlata: na 50m slobodno i 100m mešovito
    Jovana Djurić - zlato na 800m slobodno (u apsolutnoj kategoriji) i srebro na 400m slobodno
    Bence Balzam - zlato na 200m delfin i srebro na 400m slobodno
    Ana Jeftenić - 3 srebra: na 200m slobodno, 200m delfin i 400m mešovito (u apsolutnoj kategoriji)
    Uroš Kovačev - 2 srebra: na 50m ledjno i 50m prsno