webinfo

A+ A A-

Osnovna škola “Miloje Čiplić” dobila novu opremu

b_670_0_16777215_00_images_Tijana_Slike_SportskiRekvitiNB2019.JPGOsnovna škola “Miloje Čiplić” dobila je novu sportsku opremu i rekvizite. Nova sredstva za sprovođenje nastave fizičkog vaspitanja stigla su od Ministarstva omladine i sporta čiji resorni ministar, Vanja Udovičić, je tokom posete Novom Bečeju i najavio da će njegovo ministarstvo pomoći ovu školu.

 

Ovim povodom, direktor škole “Miloje Čiplić”, Biljana Banjac, izrazila je zahvalnost na podršci: “Oprema koju smo dobili je veoma značajna za našu školu jer se vladamo izrekom “U zdravom telu, zdrav duh” i zato smatramo da je ovo veliki znak pažnje kako Ministarstva za sport i omladinu, Sportskog saveza Srbije, tako i naše lokalne samouprave koji doprinose daljem razvoju sporta u našoj sredini i u našoj školi. Svi znamo da se od malih nogu razvijaju određeni afiniteti prema sportovima, tako da ćemo dobijenu opremu iskoristiti da podržimo sve akcije vezane za razvoj sporta u lokalnoj sredini, a isto tako i da naši učenici ostanu zdravi i dobri đaci, ali i članovi ovog društva”.

Nastavnik fizičkog, Oto Seke, objasnio je o kakvoj se, tačno, opremi radi: “Dobili smo uglavnom, takoreći, potrošnu opremu, dakle, po deset lopti za sve kolektivne sportove: rukomet, košarku, fudbal i odbojku. Dobili smo i obruče za koševe i dve table, kao i rukometne golove. Čini mi se da su to montažni golovi, što bi bilo odlično jer ih onda možemo još više iskoristiti

Školu “Miloje Čiplić” posetio je i predsednik opštine, Saša Maksimović, koji je rekao da opština teži cilju od 100 miliona dinara uloženih u razvoj sporta na teritoriji cele opštine. Kako kaže, ka tom cilju se ide, a najavljuje i dalje konkretne radove: “Ono što nas očekuje u narednom periodu, mislim da se da danas završava javna nabavka za rekonstrukciju ove sale gde će se raditi spoljna fasada koja je u dosta lošem stanju. To nije dopustivo i zaista se mora uraditi, sredstva su obebeđena od strane kompanije NIS, a deo sredstava će dati lokalna samouprava. Nakon toga nam preostaje i unutrašnjost fiskulturne sale. Takođe, očekuje nas i rekonstrukcija sportske hale. Obezbeđena su sredstva u iznosu od 14 miliona dinara za rekonstrukciju parketa, a preostaje nam onda da pronađemo još oko 18, 5 miliona dinara za rekonstrukciju krova hale sportova. Verujem da ćemo to uskoro rešiti. Čak smo sa ministrom Udovičićem dogovorili rekonstrukciju dela hale koja će biti prilagođena osobama sa posebnim potrebama, jer ona u ovom trenutku ne ispunjava te standarde, ali ćemo u toku godine zajedno sa Ministarstvom omladine i sporta uraditi taj deo”. Maksimović je iskoristio priliku i da se osvrne na situaciju i u drugim mestima opštine kao što su Kumane i Novo Miloševo, gde se očekuje rekonstrukcija i proširenje fiskulturnih sala, a posebno se dotakao i naseljenog mesta Bočar: “Obezbeđena su sredstva od uprave za kapitalna ulaganja i opštine Novi Bečej koja ima ozibljno učešće u ovoj priči za izgradnju fiskulturne sale u Bočaru što je jako dobra vest za Bočarce, na kraju i za sve građane opštine Novi Bečej. Dakle, OŠ “Dositej Obradović“ će konačno, posle 40 godina, dobiti fiskulturnu salu, ali će se omogućiti i sportskim klubovima iz Bočara da uzmu aktivno učešće u sportu i zimi, ne samo leti na otvorenim terenima

SLIČNE VESTI IZ DRUŠTVA

  • ginekoloskaordinacijakikic
  • komunalac
  • Rehab
IMPRESUM: Naziv medija: WEBINFO* Registarski broj: IN000118* Osnivač: INFO-NB* Matični broj osnivača: 28028512* sedište osnivača: Milorada Popova 1, Novi Bečej* Glavni urednik: Tijana Janković