Error in function loadImage: The image could not be loaded.

Error in function redimToSize: The original image has not been loaded.

Error in function saveImage: There is no processed image to save.

Finale Kupa Vojvodine u rukometu, odigrano je u četvrtak, 15. decembra, u bečejskoj hali „Đorđe Predin Badža“.

Pred oko 1.800 gledalaca, za titulu prvaka u ženskoj konkurenciji takmičile su se ekipe ŽORK „Kikinda i RK „Pančevo“. U muškom finalu snage su odmerili rukometaši „Dinama“ iz Pančeva i „Lavova“ iz Bačke Palanke. Pobedu u obe konkurencije, zabeležile su pančevačke ekipe.
U ženskom finalu presudila je veća želja. Rukometašice RK „Pančevo“ savladale su ŽORK „Kikinda“ rezultatom 21:11. Ubedljivija igra od samog starta uz čvrstu odbranu, onemogućila je superligašice iz Kikinde da za 60 minuta postignu više od 11 golova. Predvođene sjajnom golmankom Sanjom Pavlović, koja je svojim iskustvom dominirala protiv mlađih protivnica iz redova ŽORK „Kikinda“, Pančevke su iz minuta u minut povećavale svoju prednost. Puno tehničkih grešaka u igri, napadi bez ideje i čak tri promašena sedmerca, olakšali su posao rukometašicama Pančeva da dođu do istorijske pobede i osvajanja novog trofeja.
Najbolji pojedinac ovog susreta bila je Sanja Pavlović, koja je ujedno proglašena za najboljeg golmana. Odbranila je dva sedmerca, preko deset zicera, a uspelaje čak i da postigne pogodak. Najbolji strelac utakmice je Maja Radojčin, iz ekipe „Pančeva“, sa postignutih pet golova.
RK „Dinamo“ iz Pančeva pobedio je mladu ekipu „Lavova“ iz Bačke Palanke rezultatom 38:22. Čvrstom i nešto agresivnijom odbranom, iskusni Pančevci su lako stizali do protivničkog gola i već u prvom delu utakmice uspeli da postignu 20 golova, nametnuvši brži tempo utakmice, za koji Bačkopalančani nisu bili spremni. Trener „Lavova“ Dragan Sudžum nije uspevao da pronađe rešenje za brze kontra napade protivnika i bolju realizaciju napada svoje ekipe. Nepreciznost, brzopletost, kašnjenje u odbrani, dodatno su olakšali posao rukometašima „Dinama“, koji su ovom pobedom osvojili trofej Kupa Vojvodine po treći put.
Nosilac igre „Lavova“, Marko Vignjević postigao je najviše golova na utakmici (8) i dobio je priznanje za najboljeg strelca. Epitet najboljeg igrača finala Kupa Vojvodine poneo je igrač „Dinama“, Miloš Barudžić. Za najboljeg golmana proglašen je čuvar mreže „Lavova“, Nikola Knežević, jedan od nekoliko iskusnijih u redovima Bačkopalančana.
Kup Vojvodine je najmasovnije takmičenje u organizaciji RSV, a održava se već osam godina zaredom. Poslednje četiri godine, oba finala igraju se na istom mestu. Ove godine, organizacija finalnih utakmica poverena je Opštini Bečej, koja je u svakom segmentu opravdala poverenje RSV.