U okviru 61. Majskih igara odigrano je 7 predstava u dečijoj i 6 u omladinskoj katerogoriji. Evo i Odluka stručnog žirija 61. Majskih igara.
Konkurencija predstava za decu
1. Zlatni paž
Baletnom i Plesnom studiju Doma kulture "Kristalna kocka vedrine", Sisak
za izvođenje predstave "Kositreni vojnik"
2. Srebrni paž
Školici glume Gradskog pozorišta Bečej
za izvođene predstave "Ružno pače"
3. Bronzani paž
Az újvidéki Színes Szilánkok Diákszínpada
za izvođenje predstave
"Karinti omaž"
Konkurencija predstava za mlade
1. Zlatni Paž
Dramskom studiju mladih Gradskog pozorišta Bečej
za izvođenje predstave "Kralj Ibi"
2. Srebrni paž
Dramskom studiju "Ćoše", Obrenovac
Za izvođenje predstave "Šine"
3. Bronzani Paž
Akademskom pozorištu AKUD Univerziteta u Beogradu "Branko Krsmanović"
Za izvođenje predstave "Himmelweg"
Konkurencija prestava za decu
Nagradu za glavnu mušku ulogu dele
Kamber Hasanagić za ulogu Romea u predstavi "Siromašni Romeo" Doma kulture "Pivo Karamatijević", Priboj i
Tadija Radivojević za ulogu Izgladnelog Vuka u predstavi "Praseća rokersko-ekološka bajka" Dečije scene Trsteničkog pozorišta
Glavna ženska uloga: Ana Bacić za ulogu Ludog Šeširdžije u predstavi "Niz zečiju rupu" Dramskog studija OŠ "Sveti Sava", Kruševac
Najbolja sporedna ženska uloga Nina Petrović za ulogu Majke Patke u predstavi "Ružno pače" Školice glume Gradskog pozorišta Bečej
Najbolja sporedna muška uloga podjednako se dodeljuje svim prinčevima iz predstave "Šigi - Migi i čarobni poljubac" Dečije scene Gradskog pozorišta Ruma
Najbolja scenografija: Jasminka Petek Krapljan za predstavu "Kositreni vojnik" Baletnog i Plesnog studija Doma kulture "Kristalna kocka vedrine", Sisak
Najbolja kostimografija: Jasmina Đokić i Sandra Maksimović za predstavu "Niz zečiju rupu" Dramskog studija OŠ "Sveti Sava", Kruševac
Najbolja originalna muzika: Stevan Milošević za predstavu "Praseća rokersko - ekološka bajka Dečije scene Trsteničkog pozorišta
Najbolja režija festivala: Maksim Milošević za režiju predstave "Himmelweg" Akademskog pozorišta AKUD Univerziteta u Beogradu "Branko Krsmanović"
Konkurencija predstava za mlade
Glavna muška uloga: Miodrag Pejaković za ulogu Junaka u predstavi "Šine" Dramskog studija "Ćoše", Obrenovac
Glavna ženska uloga: Gordana Adamov za ulogu Majke Ibi u predstavi "Kralj Ibi" Dramskog studija mladih Gradskog pozorišta Bečej
Sporedna muška uloga: Luka Maljević za ulogu Masnog u predstavi "Šine" Dramskog studija "Ćoše", Obrenovac
Nagradu za sporednu žensku ulogu ravnopravno dele: Kristina Dimitrijević za ulogu Rupice u predstavi "Šine" Dramskog studija "Ćoše", Obrenovac i Nataša Stojačić za ulogu Kraljice Rozamunde u predstavi "Kralj Ibi" Dramskog studija mladih Gradskog pozorišta Bečej
Specijalna nagrada za kolektivnu igru: ansamblu predstave "Kralj Ibi" Dramskog studija mladih Gradskog pozorišta Bečej
Specijalna nagrada za društveno - angažovani teatar predstavi "Creeps" Dramskog studija omladine Kragujevac
Specijalna nagrada za rad sa glumcima: Marija Medenica za predstavu "Šine" Dramskog studija "Ćoše", Obrenovac
DEČIJI ŽIRI u sastavu Katarina Jakić, Dimitrije Tucakov Boris Dimitrijević i Strahinja Tanasijin dodeljuje sledeće nagrade:
Najbolja predstava u celini: Niz zečiju rupu Dramskog studija OŠ "Sveti Sava", Kruševac
Drugoplasirana je predstava "Siromašni Romeo" Doma kulture "Pivo Karamatijević", Priboj
Trećeplasirana je predstava "Praseća rokersko - ekološka bajka Dečije scene Trsteničkog pozorišta
Nagrada za najbolju žensku ulogu dodeljuje se Ani Bacić za ulogu Ludog Šeširdžije u predstavi "Niz zečiju rupu" Dramskog studija OŠ "Sveti Sava", Kruševac
Nagrada za najbolju mušku ulogu dodeljuje se Kamberu Hasanagiću za ulogu Romea u predstavi "Siromašni Romeo" Doma kulture "Pivo Karamatijević", Priboj