U subotu, 30. novembra, rukometaši „Jedinstva“ dočekali su u Novom Bečeju, u okviru desetog kola Super B rukometne lige, ekipu „Voždovac 2012“ i pobedili rezultatom 30:28.

Gosti su poveli već u prvom minutu da bi do sedmog minuta već vodili sa tri gola razlike. Ipak, do izjednačenja je došlo u četrnaestom minutu golom Jovana Ristića za 5-5 posle čega su Novobečejci i preuzeli vođstvo da bi rezultat na poluvremenu bio 16 – 10 za domaći tim. Goste to nije pokolobalo i boreći se za svaki gol smanjivali su razliku primakavši se rezultatski domaćinima koji su se, opet, svojski borili da zadrže vođstvo. Borba na terenu se vodila do poslednje sekunde, ali „Jedinstvo“ je, na kraju, trijumfovalo sa dva gola razlike.

Golove za „Jedinstvo“ postigli su: Nemanja Brojčin (6), Jovan Ristić (9), Ivan Crnjin (4), Strahinja Ristić (2), Miroslav Macura (1), Milan Labus (1), Ivan Spasojev (5) i Vladimir Antonović (2).

Za „Voždovac“ golove su postigli: Milojko Jevtović (4), Đorđe Kandić (4), Miloš Jovanović (4), Luka Drobnjak (6), Luka Krantić (4), Marko Vasović (1), Nikola Zečević (4) i Bojan Mitrović (1).

Najbolji igrač utakmice bio je Jovan Ristić koji je posle meča sa „Voždovcem“ rekao: „Šta da vam kažem? Jako bitna pobeda posle par poraza vezanih. Morali smo da pobedimo ovu utakmicu kako znamo i umemo. Vodili smo pet, šest razlike, ali opet oscilacije u igri, padovi, promašaji, loše odbrane. Ali, pobeda je najbitnija i sreća da se desila. Presudila je naša timska igra i želja za pobedom“. On je podsetio i da je ovo poslednja ligaška utakmica pred domaćom publikom u prvoj polovini sezoni. Rukometašima „Jedinstva“ predstoji utakmica u gostima protiv Smedereva za koju je Ristić, takođe, rekao da očekuje da će biti „tvrda“ utakmica. Osim toga, u Kupu Vojvodine, „Jedinstvo“ igra protiv Sombora u gostima u polufinalu, a pobeda nad somborskom ekipom značila bi da se „Jedinstvo“ takmiči u finalu Kupa Vojvodine koje se igra u Novom Bečeju 17. decembra. Upitan za to koliko mu znači titula igrača utakmice, Ristić je rekao: „Ekipa izbacuje pojedinca. Ja bih se zahvalio mojim saigračima i da nema njih, ne bih ni ja bio danas igrač utakmice“.