Rukometaši „Jedinstva“ dočekali su ekipu „Mačve“ iz Bogatića u subotu, 16. novembra, u Novom Bečeju u okviru osmog kola rukometne Super B lige. Utakmica je završena porazom domaćina i rezultatom 25-29 za ekipu iz Bogatića.

Iako su Novobečejci dobro startovali i poveli sa dva prema nula golovima Ivana Spasojeva, „Mačva“ je izjednačila već u petom minutu posle čega naši momci i pored lavovske borbe nisu uspeli da se ozbiljnije rezultatski „odlepe“ što su igrači „Mačve“ iskoristili i oduzeli im prednost da bi se prvo poluvreme završilo rezultatom 11 – 16 za Mačvane. Borba se nastavila i u drugom poluvremenu, ali momci iz Bogatića pokazali su se, ovog puta, kao nadmoćniji protivnik i utakmica je završena rezultatom 25 – 29.

Golove za „Jedinstvo“ postigli su: Vladimir Antonović (7), Strahinja Ristić (5), Ivan Crnjin (4), Jovan Ristić i Đorđe Vujackov (3), Ivan Spasojev (2) i Milan Labus (1). Za „Mačvu“ golove su dali: Marko Radulović (10), Vladan Arizanović (4), Milan Zarin, Milutin Dragičević (3), Nikola Filipović, Miroslav Jovanovski, Srđan Jevđenović, Milan Knežević (2) i Milan Arsić (1). Igračem utakmice proglašen je Marko Radulović.

Trener RK „Jedinstvo“, Mihajlo Petković, rekao je da je bilo očekivano da će utakmica protiv „Mačve“ biti teška. „Najbolje su organizovan klub, imaju najviše para, tako da smo to mi znali. Međutim, nismo znali da nam Macura neće igrati koji je jako bitan igrač za našu ekipu i ovako nemamo veliki roster igrača da menjamo tako da smo ušli i u taj problem. Neke dogovore pre utakmice nismo ispoštovali do kraja i mislim da su oni strpljivom i kolektivnom igrom iz minuta u minut povećavali prednost. Mi smo dali sve od sebe. Mislim i da gosti mogu da kažu da su imali jako dobro suđenje. Da mi imamo ovakvo suđenje na strani, imali bismo četiri boda više“, rekao je Petković dodavši da čestita ekipi „Mačve“ koja se, kako kaže, borila i iskoristila svaku priliku što je i dovelo do ovakvog rezultata.

Sledeće kolo igra se u Crvenki, 23. novembra. Pre toga, u sredu, 20 novembra, „Jedinstvo“ u četvrtfinalu Kupa Vojvodine dočekuje „Jugović“ iz Kaća u Novom Bečeju, a utakmica počinje u 19.30 u SRC „Jedinstvo“.