U subotu, 12.oktobra, rukometaši „Jedinstva“ dočekali su u Novom Bečeju ekipu „Morava“ iz Velike Plane i pobedili rezultatom 33:27.

„Jedinstvo“ je povelo golovima Jovana Ristića u drugom i trećem minutu, a „Morava“ se dobro borila u prvom poluvremenu i čak pet puta izjednačavala u prvoj polovini utakmice koja se završila blagom prednošću „Jedinstva“ od 17:15. Ipak, naši momci su izašli na teren u drugom poluvremenu veoma odlučno, nastavili sa dobrom igrom i održali vođstvo do samog kraja i odličnog rezultata 33: 27.

Golove za „Jedinstvo“ postigli su Jovan Ristić (9); Ivan Spasojev, Strahinja Ristić i Vladimir Antonović (6), Milan Labus (3), dok su Miroslav Macura, Ivan Crnjin i Đorđe Vujackov postigli po jedan pogodak. Igrači „Morave“ koji su poentirali bili su Luka Vujović (7), Vladimir Antić (8), Miloš Mirković i Nenad Tasić (4), Miloš Simić (2), kao i Dragan Petković i Aleksandar Kasalović sa po jednim pogotkom.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je igrač „Jedinstva“ Vladimir Antonović.

Zadovoljan igrom svog tima bio je i trener „Jedinstva“, Mihajlo Petković, koji je rekao posle utakmice: „Ne mogu reći da je to bila neka sjajna igra, ali smo se borili u odnosu na prošlu utakmicu. Dali smo sve od sebe i to je, na kraju, doprinelo da pobedimo. Opet moram da se zahvalim publici koja nas je podržala u velikom broju i baš kada se rešavalo digli su nas još više. Čestitam ekipi, pre svega, na borbenosti, na zalaganju što nije bio slučaj protiv Vrbasa“. On je rekao i da se sledeće kolo igra u gostima, protiv „Kolubare“  iz Lazarevca i da ima prostora za dobru igru i protiv njih. Kako kaže, do kraja prvenstva ima još mnogo da se igra i ima prostora i za neke dobre rezultate.