Manapság egyre gyakrabban vagyunk tanúi a fiatalabb személyeknél átélt szívrohamban. Dr.Ivan Zec, a törökbecsei egészségház internistája szerint egészségügyileg tekintve a fiatalabb személyeknél bekövetkezett szívinfarktus fő oka a genetika, vagyis az öröklődött rossz vérerek.
A második helyen az éghajlat van, majd pedig az étrend és az életmód.
-Azoknak a pácienseknek, akik Angina pectorissal küzdenek vagy szívinfarktust éltel át elsősorban javasoljuk az étrend és az életmód változtatását, valamint sok sétát. Azonban, mi egy igen stresszes időben élünk, az emberek keveset mozognak. Én 1995 óta egy páciens-bázist hoztam létre a törökbecsei község szívbetegeiről, amelyben 18 ezer név szerepel és némely páciensek több EKG-én is átestek, ami egy ilyen kis községnek magas szám-mondta az orvos.
A hagyományos szívinfarktus mellett azonban van a néma infarktus is, amely nem jellemző tünetekkel mutatkozik, de ez főként a cukorbetegeknél lép fel. Az orvos szerint nincs különbség a tünetek között a nőknél és a férfiaknál. Ami a legfontosabb infarktus közben, hogy az első 2 óra a legfontosabb időszak, mert akkor a betegen a leghatékonyabban lehet segíteni.
Ami pedig a legfontosabb, megelőzni a bajt. Kevesebb idegeskedés, mérsékelt étrend, sok mozgás és rendszeres egészégügyi ellenőrzés.