Vasárnap, október 2-án az óbecsei Városi színházban előzetesen bemutatták Az Őszi szamuráj című filmet, amelynek egyes részeit Óbecsén forgattak. A színházterem teli volt, mivel jelen volt az a 400 statista is, akik részt vesznek a filmben.
A nézőket a vetítés előtt mr Vuk Radojević üdvözölte, Óbecse volt polgármestere, kinek az elnőki posztja idején lett a film forgatva, megköszönve mindenkinek a filmben lévő részvételt, kihangsúlyozva, hogy a művelődésnek fontos helye van az óbecsei községben.
Dragan Tošić, Óbecse jelenlegi polgármestere külön büszke arra, hogy Óbecsén van az előzetes bemutató.
A bemutatón még jelen voltak a film színészei,a producer és a stáb egyes tagjai is.