Csütörtökön, szeptember 29-én, az alsósok futóversenyével kezdődött meg a cukorbetegek óbecsei egyesületének programja a sportközpont előtt, majd pedig a résztvevők csoportos sétákkal hívták fel a figyelmet arra, hogy a diabétesz megelőzésében nagy szerepe van a rendszeres mozgásnak.
Az óbecsei cukorbetegek egyesülete évente kétszer szervez ilyen programot. A következő áprilisban várható.