Szeptember 15-én elkezdődött Óbecseközpontjának átépítése. Dragan Tošić, polgármester a sajtótájékoztaton elmondta, hogy az eredeti tervek szerint a gránitburkolat felszedése után a Győzelem emlékművet vitték volna el az új helyére, a Tisza-partra, gyakorlati megfontolásokból erre egy későbbi munkafázisban kerül majd sor, mivel a kivitelezővel történt egyeztetés után úgy döntöttek, hogy a szobrot csak a központ területének a feltöltése és az Tisza-parti új talapzat megépítése után szállítják el a jelenlegi helyéről.
A projekt egyébként három részből áll, az egyik a szobor áthelyezése, a másik a távhővezetékek elhelyezése a tér alatt, a harmadik pedig magának a térnek az átépítése.
A közbeszerzési pályázatot a petrőci Put-invest vezette konzorcium nyerte meg, amelynek további tagjai a kamenicai Put-invest, az újvidéki Energy pro, az újvidéki Intec és a beočini Ekonomistelektro. Az önkormányzat a beruházást banki hitelből fedezi. A munkálatok értéke több mint 111 millió dinár áfa nélkül, és a kivitelezőnek 210 nap áll rendelkezésére a befejezéshez.