Az Alzheimer-kór világnapja alkalmából, szerdán, szeptember 21-én, a törökbecsei parkban, a Felnőttek otthonának keretén belül működő nyugdíjasok Napközi otthonnának szervezésében 9-11 óráig megemlékeznek e betegségről, amikor a polgárok értesítéseket kaphatnak az Alzheimer-kór tüneteiről és ingyen megmérhetik vérnyomásukat.
Az akció célja a figyelem felhívása a betegség megelőzésére és az egészséges életmódra.