Az éjjel az óbecsei „Šar“ cukrázda kirakatát, amelynek tulajdonosa albán nemzetiségű, egy betonkuglival betörték.
Az újvidéki rendőrség hatékony akciójával gyorsan elfogták a tettest, aki egy 18 éves óbecsei lakós. Az illetékes ügyészet ezt az eseményt bűncselekménynek nyilvánította, vagyis mások tulajdonának megrongálásaként. A rendőrség a gyanúsított ellen a közrend és a béke zavarásáért nyújtott be szabálysértési feljelentést.
Tóth Ferenc, az óbecsei VSZL képviselő- testület elnöke,a megtörtént esemény után, felkérte az óbecsei polgárokat az összetartásra és szolidaritásra és hogy ne ezekben a nehéz időkben kezdjék nézni ki milyen nemzetiségű és vallású.