Novembertől a gáz átlagosan 3,6 százalékkal fog megdrágulni Szerbiában. A gáz új átlagos ára köbméterenkénti 45 dinár lesz minden vásárló számára, a háztartások számára pedig 49 dinár (PDV nélkül).
Az energetikai ügynökség tanácsa megállapodott a közüzemi ellátókkal a gáz új áráról, amelyet legkorábban november 15-étől alkalmaznak a háztartások esetében, a többi vásárló esetében pedig november 1-jétől.
A gáz árát a dollár árfolyamának emelkedése miatt kellett módosítani, mert dollárral fizetnek a behozatali gázért, áll az energetikai ügynökség közleményében.
( VajdaságMa)