Óbecse felszabadulásának évfordulóját a Városházán kezdték a háborús-harcosok örököseinek fogadásával, majd megkoszorúzták a 2.világháborúban elesett harcosok emlékfalát.
Ez alkalommal feltárták a múlt század kilencvenes éveiben dúlt háborúban elhunyt harcosok emléktábláját is. A koszorúzáson részt vettek a helyi önkormányzat képviselői, az óbecsei képviselő-testület képviselői,a tartományi és községi harcosok Egyesülete, valamint Moszkva, Isztra ( Orosz), Apatin,Pélmonostor, Bratunac, Verbász,Latyarak-Szávaszentdemeter és Zombor városok képviselői, a Városi Nyugdíjasok Szövetségének Szervezete, a községi tanács, valamint a politikai pártok képviselői.