Pénteken, október 3-án megkoszorúzták a törökbecsei tiszai-sétányon elhelyezkedő emlékművet.
A koszorúzáson részt vettek a szerbiai Orosz Föderáció nagykövetségének képviselői, a helyi önkormányzat képviselői, a “Vološin” szerb-orosz barátság Társaság és Törökbecse polgárai, ily módon is megemlékezve a második világháborúban elesett harcosokról.