Kedden, szeptember 30-án, a Városi Színházban,megtartották az óbecsei önkormányzat, , az Óbecsei Község Ifjúsági Irodája és a LeaderNet civil szervezet a Helyi Értelmiségi Hálózat (LAM) program szervezésében az óbecsei község egyetemistáinak és értelmiségi polgárainak az első konferenciáját.
A közönség figyelmesen hallgatta a 12 előadó 11 bemutatóját.
A konferencián részt vettek : Vuk Radojević Óbecse polgármestere, Gilvázi István, Bojan Džigurski, Slobodan Ivošević, Silágyi Attila, Žarka Svirčev , Jelena Brankov-Čerevicki, Goran Sadžakov , Silágyi Miklós, Zoran Subotički, Svetislav Hadnađev, Siniša Tomić , Slobodan Vasić és Halas Mónika, valamint Miroslav Vasin, a gazdaság, a foglalkoztatás és a nemek közötti egyenlőség Tartományi titkára.
Az összejövetelt nyolcassal osztályozták és remélik,hogy még több erővel előrébb lehet mindenben jutni. A következő konferenciát tavaszra tervezik.