Hétfőn, szeptember 29-én Nils Ragnar Kamsvag,a Norvég Királyság nagykövete ünnepélyesen megnyitotta a Szegénységcsökkentő Irodát. “A szociálisan hátrányos helyzetben lévő lakosság feltérképezése és a szociálisan hátrányos helyzetű csoportok munkába helyezésének bemutatása helyi szinten” elnevezésű projektum az adai “DUGA” Civil szervezettel együttműködve jött létre, melyet a Norvég Királyság támogatott.
Az Iroda fő feladata a szociálisan hátrányos helyzetű személyek munkába helyezésének támogatása és egy önkormányzati testületet is létrehoznak, amely együttműködik e személyek csoportjával.
Saša Šućurović, Törökbecse polgármestere szerint, az Iroda működésének fő célja, hogy a törökbecsei polgárok, akiknek anyagi gondjuk van, tudjanak hová fordulni segítségért, ebben az esetben pedig ezt a segítséget saját munkájukkal érdemlik ki.
A megnyitón részt vettek még Olga Lalić, az Iroda koordinátora, Ivana Ćirković, a Kormányhivatal civil társasággal való együttműködésének igazgatója, Vesna Civrić, az adai “Duga” Civil szervezet képviselője,
A Szegénységcsökkentő Iroda a régi aracsi Községháza helyiségében helyezkedik el.