Az ősz első napján leesett a hó a régióban. Szerbiában a Kopaonikon volt a leghidegebb, reggel 7 órakor 0 fokot mértek, enyhén szállingózik a hó.
Bosznia-Hercegovinában is havazik a Jahorinán, a Vlašićon és a Bjelašnicán, ahol mínusz 3 fok mellett már 4 centis a hótakaró. Ma hajnalra a legmagasabb horvát és montenegrói hegycsúcsokat is fehér hótakaró lepte be.
A meteorológusok a továbbiakban lassú felmelegedésre számítanak, vagyis egész október végéig folytatódik az őszi- változó időjárás.
( Pannonrtv,Tanjug)