A minimálbérről, a szakszervezetek és a munkaadók között nagy a véleménykülönbség,ugyanis, szeptember 15-ig nem tudtak megegyezni arról, mennyivel legyen nagyobb a minimálbér összege Szerbiában.
A szakszervezetek szerint a 20 százalékos emelkedés lenne elfogadható, a munkaadók viszont úgy vélik, a növekedés csak 7 százalékos lehet.
A 20 százalékos minimálbéremelkedést a pénzügyminiszter, Dušan Vujović sem találja megfelelőnek. Úgy véli, Szerbia gazdasága nem bírna el ekkora megterhelést. Jelenleg 115 dinár a minimális órabér, a mértéke nem változott két éve.
( Pannonrtv.com, Tanjug)