Le kell ellenőrizni az állami közigazgatásban dolgozók esetében az egyetemi oklevelek hitelességét, így elkerülhető lesz, hogy az államapparátusban gyanús diplomával rendelkezők dolgozzanak –jelentette be Srđan Verbić oktatási miniszter.
A miniszter szavai szerint a diplomák ellenőrzése nincs törvény által szabályozva, de megoldható és az Oklevél-ellenőrző Központ végezhetné a hitelesség felülvizsgálatát, amely a minisztérium mellett alakulna meg.
Ilyen rendszerbeli megoldással elkerülhetők lennének az államapparátusban az olyan botrányok, mint amelyek a közelmúltban történtek. A miniszter szavai szerint az oktatási intézmények minőség-ellenőrzésének erősítése a felsőoktatási törvény módosítása után lehetséges.