"Kako je biti vatrogasac? Da li je to teško i opasno zanimanje? Kako se gasi požar?" Odgovore na ova, kao i još mnoga druga pitanja koja su deci osnovne škole Zdravko Gložanski pala na pamet, dali su pripadnici Vatrogasne službe Bečej.
Četvrtak, 10 april je bio savršen dan da OŠ Zdravko Gložanski "ugosti" pripadnike VatrogAsne službe Bečej koji su prisutnim osnovcima demonstrirali veštine, izazove i svakako, vatrogasni kamion.
Deca kao deca. Uvek puna milion pitanja, pomno su pratila svaki pokret vatrogasaca, netremice gledajući u vatrogasno crevo, merdevine i unutrašnjost vozila, dok ih je zvuk sirene svakako na trenutke nadjačao.