U četvrtak, 10. aprila u Gradskom pozorištu biće održana akcija "I ja brinem za svoju planetu" koju ova ustanova realizuje sa firmom "Potisje-Bečej", koja je finansijski pomogla održavanje predstave, i osnovnim školama iz Bečeja.
Tom prilikom biće održana predstava "Da je Mića prao ruke" Dečijeg pozorišta "Čarapa" iz Beograda. Umesto ulaznice za predstavu osnovci će donositi staru hartiju i novine koje će na posebno mesto odlagati maskota Papirko. Uoči predstave, ispred Gradskog pozorišta biće zasađena jedna sadnica.
Predstava počinje u 12 časova, a predaja stare hartije i sađenje sadnice održaće se oko 11.30.