Predsednik opštine Bečej Vuk Radojević je izjavio kako će bečejski Dom zdravlja uskoro ostati bez "usluga" koje su svakodnevno pružali fizijatar i radiolog, te je na zajedničkom sastanku sa direktorom Sinišom Šijačićem i Nenadom Tomašovićem, zamenikom predsednika skupštine opštine, nađeno jedino trenutno moguće rešenje - angažovanje tih specijalista po potrebi.
Za te svrhe, lokalna samouprava izdvojiće potrebna sredstva iz budžeta, dodao je Radojević.
Kako je direktor Doma zdravlja naglasio: "Građani će sigurno osetiti nedostatak svakodnevnog prisustva radiologa i fizijatra.
Kada se uzme u obzir činjenica da je u toku prethodne 2013. godine na radiologiji snimljeno 11.000 pacijenata koji su izloženi u 15.000 ekspozicija i još 4000 na ultrazvuku, svima je jasno da to ne može da se zameni jednonedeljnim dolaskom specijaliste. Najveći problem, zaključio je Šijačić, je što je ova struka deficitarna te se ne može "naći" i zaposliti drugi radiolog.
Što se fizikalne medicine tiče, tu je situacija nešto bolja, jer se naredne godine očekuje povratak doktorke Ševo sa specijalizacije.
WEBINFO
Dom zdravlja u Bečeju, od utorka 8. aprila, "bogatiji" je za jedno kombi vozilo (8+1) za dijalizu.
{fshare}