Foto: Webinfo
Povodom obeležavanja stranačke slave Svetog Vasilija Ostroškog, danas je u prostorijama Opštinske organizacije pokreta „Mi – Snaga naroda” u Bečeju upriličeno osvećenje slavskog žita i kolača, koje je obavio sveštenik Slobodan Lazić.
Nakon osvećenja usledilo je lomljenje slavskog kolača, a kum slave je Dubravko Češljarov. Obeležavanju slave prisustvovali su članovi i simpatizeri pokreta iz Bečeja i Novog Bečeja, kao i gosti.
Predsednik Opštinske organizacije pokreta „Mi – Snaga naroda” u Bečeju Slavko Brkić istakao je da je povereništvo u Bečeju formirano kao početak organizovanja i okupljanja članova i simpatizera koji dele iste političke i društvene vrednosti. Kako se navodi, nakon formiranja povereništva usledilo je preuzimanje stranačke kancelarije 1. februara 2025. godine, čime su stvoreni uslovi za dalji rad i prisustvo među građanima.
Brkić je podsetio i da je 12. maja 2025. godine započeta overa potpisa za registraciju stranke, dok je dolazak dr Branimira Nestorovića u Bečej označio i zvanično otvaranje stranačkih prostorija.
Predstavnici pokreta navode da je nakon toga usledila i zvanična registracija stranke, koju opisuju kao rezultat rada članova i simpatizera organizacije.
„Danas, u duhu zajedništva, vere i narodnog jedinstva, obeležavamo i slavu stranke, Svetog Vasilija Ostroškog, simbol duhovne snage, istrajnosti, pravde i nepokolebljive vere”, rekao je Slavko Brkić.
