Kedden, október 4-én már hagyományosan a Tisza -parti sétányon és a parkban lévő emlékművek megkoszorúzásával megemlékeztek a Felszabadulás napjáról.
A koszorúzáson részt vettek a helyi önkormányzat képviselői, a Vološinov szerb-orosz barátság társaság, az Orosz Föderáció nagykövetségének szerbiai képviselője, a SZSZP községi tanácsának képviselői, valamint az általános és középiskolások.