Vasárnap, október 2-án, Kumán Felszabadulásának napja alkalmából megkoszorúzták a fasizmus áldozatainak felállított emlékműtáblát.
A megemlékezésen részt vettek a törökbecsei községi képviselő testület képviselői, a helyi közösség Tanácsának képviselői és a kumáni háborús veteránok egyesülete.