A múlt héten a kumáni Stari Hrast Ökológiai társaság, az Okanj Természetvédelmi hivatal és a kumáni helyi közösség képviselői szakvizsgálatot végeztek a legöregebb csokánytölgynél.
Dunja Radin,a kumáni helyi közösség Tanácsának elnöke elmondta, hogy egy beavatkozást végeztek a fán, amelybe nemrég belecsapott a villám és a legnagyobb ága letört. A tört helyet fitobalzsammal kenték be, hogy meggátolják a paraziták behatolását és a szuvasodást. A fa ugyanis majdnem 400 éves.