Szerdán, szeptember 21-én, a törökbecsei parkban, a Felnőttek otthonának keretén belül működő nyugdíjasok Napközi otthonnának szervezésében megemlékeztek az Alzheimer-kór világnapjáról, amikor Törökbecse polgárai tájékoztatásokat kaptak e betegség tüneteiről és folyamatáról, valamint mindenki helyben megmérhette a vérnyomását is.
A szervezők szerint az akció célja a betegség megelőzése és az egészséges életmódra lévő odafigyelés.