Kedden, szeptember 13-án, a törökbecsei község Kultúrotthonának Selo kiállítótermében megnyitották a már hagyományos Amatőr festők községi szemléjét.
Az idei szemlén 11 művész mutatta be alkotásait, amelyből ketten csak kiállították képeiket.
A szemlét minden év szeptemberében tartják meg. A kiválasztott képek a nagybecskereki szemlére kerülnek, amelyet október 1-én tartanak meg. Erre a szemlére 9 kép lett kiválasztva, 9 festőtől.
A kiállításon 32 alkotást lehet megtekinteni, ebből 31 festmény és egy szobor.