A Belügyminisztérium tagjai Óbecsén 20 ellopott fajkutyát találtak, emiatt két 18 éves helyi lakos ellen büntetőeljárást indítanak lopás és súlyos lopás vádjával.
A gyanú szerint a két fiatal augusztusban egy óbecsei nő udvarából ellopott 5 kutyát a ketrecből, valamint kétszer is egy moholi polgártól 15 fajtiszta állatot tulajdonítottak el.
A rendőrség megtalálta és visszaadta gazdáinak az elkobzott kutyákat, melyeknek az összértéke nagyjából 720.000 dinár.