Pénteken, szeptember 16-án megkezdődött a törökbecsei buszmegállók csinosítása.
Miroslav Macura, a helyi közösség titkárának elmondása szerint az ötlet Nadica Josimovićtól ered, akinek köszönhetően a Tisza-parti sétány és a városközpont szemeteseit különböző motívumok díszítik. Törökbecsén hat buszmegálló van, ezeknek az oldalára kerülnek különböző képek az elkövetkező hetekben.
Nadica Josimović azt reméli, hogy az akrillal festett alkotások legalább tíz évig megmaradnak a buszmegállók oldalain. A festőnő 3D festéket is használ munkája során, ezzel szeretné visszaadni a régi, nyomtatott képeslapok hangulatát. Két megállóra ilyen képek kerülnek, a többi témáját egyelőre titok.