A Vöröskereszt és az önkormányzat segítségével a törökbecsei községben 225 szociálisan veszélyeztetett polgára ismét igénybe veheti a népkonyha szolgáltatását, ahonnan 6 hónapon keresztül mindennap ingyen meleg ételt kapnak.
Törökbecséről 105, Beodrából 55, Kumánból 40 és Bocsárból 25 személy kap ebédet a népkonyháról. A rászorulókat a szociális központ közreműködésével választották ki, elsősorban a jövedelem nélkül élő nagycsaládokról, egyedülálló édesanyákról és rokkantakról van szó.
Az ételek a “Sveti Vasilije Ostroški – Čudotvorac”, Lelki betegek otthonának konyháján készülnek.