Miközben a szerbiaiak leginkább a hamis külföldi valutától tartanak, addig az országban jóval több hamis dinár van forgalomban.
Az idén 2399 álbankjegyet foglaltak le. Ezek közül 717 volt külföldi valuta, 1622 pedig szerbiai dinár. A hazai pénzhamisítók leginkább az ezrest kedvelik, ebből a bankóból 675-öt foglaltak le, ezt követi az ötszázas címlet, amelyből 620 darabot sikerült kivonni a forgalomból.
Ha valaki véletlenül hamis pénzhez jut és észreveszi, akkor azt köteles átadni a rendőrségnek vagy bevinni bármelyik bankba, de azt tudnia kell, hogy semmilyen kárpótlást nem kap érte. Szerbiában az idén lefoglalt hamis bankjegyek értéke közel 85 ezer euró.
(Pannonrtv,Novosti)