A Szerbiai Alkotmánybíróság csütörtökön alkotmányellenesnek ítélte az egészségügyi biztosításról szóló törvény azon rendelkezéseit, amelyek szerint az egészségügyi könyvecske hitelesítésének egyik feltétele a választott orvos megléte.
Az alkotmánybíróság tavaly májusban az egészségügyi biztosításról szóló törvény vonatkozó szakaszainak az alkotmányossági felülvizsgálata után ideiglenesen, amíg végleges döntést nem hoz, felfüggesztette a szóban forgó rendelkezéséket. Az alkotmánybíróság szerint a rendelkezések ellenkeznek a nemzetközi szerződésekkel is, valamint visszafordíthatatlan károkat okozhatnak az alapvető emberi jogok egyik legfontosabbika, az egészséghez való jog tekintetében.
(MagyarSzo.com)