A szerbiai parlament mai ülésén átadják a büntetőtörvénykönyv módosítására vonatkozó azon javaslatot, amely határozatban kötelezné a pedofil személyek kasztrálását az országban.
Azokat, akik nemi erőszakot követtek el és visszaeső bűnözők, ugyancsak kasztrálnák, valamint pszichoterápiára is köteleznék. A törvénymódosítási javaslatot Dušan Milisavljević, a parlament egészségügyi bizottságának tagja nyújtja át a képviselőknek. Milisavljević hangsúlyozta, a kasztrálásnak ez egy egyedi formája lenne, amely nem a középkori módszerrel, a herék eltávolításával történne. Kémiai kasztrálással, gyógyszerek 6 hónaponkénti adagolásával érnék el a potencia csökkenését a bűnelkövetőknél, miközben tanácsadással, pszichológusok felügyelete mellett kezelnék őket.
(Pannonrtv,Tanjug)