Katarina Karađorđević hercegnő és Nils Ragnar Kamsvag,a Norvég Királyság nagykövete, mint “A szociálisan hátrányos helyzetben lévő lakosság feltérképezése és a szociálisan hátrányos helyzetű csoportok munkába helyezésének bemutatása helyi szinten” elnevezésű projektum támogatói, hétfőn, szeptember 29-én, 13 óra 30 perckor ünnepélyesen megnyitják a Szegénységcsökkentő Irodát.
Az iroda megnyitása a törökbecsei község és az adai “Duga” Civil szervezet sikeres együttműködésének köszönhető.
Az Iroda fő feladata a szociálisan hátrányos helyzetű személyek munkába helyezésének támogatása és egy önkormányzati testületet is létrehoznak, amely együttműködik e személyek csoportjával.
A projektum fő célja egy új szociálpolitikai modell létrehozása, amellyel feltérképeznék a szociálisan hátrányos helyzetű lakosságot.
A hétfői műsor keretén belül ünnepélyesen megnyitják az Irodát a Rajko Rakocsevity utca 15-ös szám alatt, majd a Bože pravde himnusz intonálása után a vendégeket először a házigazda, Saša Šućurović Törökbecse polgármestere ( vagy Matija Kovács,alpolgármester) köszönti, azután pedig Katarina Karađorđević hercegnő és Nils Ragnar Kamsvag,a Norvég Királyság nagykövete mondanak ünnepi beszédet.