Hamarosan összeírják az összes állami ügynökséget, igazgatóságot, irodát és kirendeltséget, és megvizsgálják, valóban szükség van-e mindegyiknek a munkájára, van-e átfedés a feladataikban, jogos-e a létezésük.
Erre azért van szükség, mert csökkenteni szeretnék a költségeket. Ennek érdekében összeírják az állami szervezetek kiadásait, a béreket és az elvégzett munkát. A minisztériumi illetékesek elmondták: az eljárás az EU és a Világbank támogatásával az év végén kezdődik, a vizsgálatot az egész jövő évben végzik majd.
Becslések szerint 100-170 külünböző állami ügynökség, igazgatóság, iroda és kirendeltség van az országban. A működtetésük mintegy 300 millió euróba kerül Szerbiának.
(Pannonrtv,Tanjug, Novosti)