Energiaválság jelentkezhet Szerbiában ezen a télen, de pánikra nincs ok – jelentette ki Zorana Mihajlović.
Az infrastrukturális miniszter szerint a krízis lehetősége azért merült fel, mert hiány keletkezett a gáz-, a kőolaj- és a villamosenergia-ellátás terén is. Az egykori energiaügyi miniszter elmondása szerint, a szerb kormány már júniusban döntést hozott arról, hogy a Srbijagas (Szerbiai Gázművek) kezdje meg a gáz beszerzését. A fűtési idény küszöbén azonban erről semmi hír. Dušan Bajatović, a Gázművek igazgatója kijelentette, január 1-jétől emelkedhet a gáz ára. Erre reagálva Mihajlović elmondta, Bajatović tervezhet áremelést, de ez nem az ő hatáskörébe tartozik. Az infrastrukturális miniszter ugyanakkor megnyugtatta a lakosságot, hogy nincs ok pánikra, mert az állam mindent megtesz azért, hogy zökkenőmentes legyen az energiaellátás Szerbiában.
( Pannonrtv,Szerbiai RTV)