A Vajdasági Újságírók Független Egyesülete szerint elfogadhatatlan egyes újságírók és szerkesztők részvétele a nemzeti tanácsi választások kampányában.
A nemzeti kisebbségek október 26-án választják meg nemzeti tanácsaikat.
Megállapítást nyert, hogy nemzeti kisebbségek nyelvén működő médiumokban dolgozó újságírók, szerkesztők is szerepelnek a pártlistákon, és aktívan részt vesznek a választási kampányban – áll a szakmai szervezet közleményében.
„Ennek a gyakorlatnak véget kell vetni, mert ellentétes a médiaszabadság elvével, de ütközik a jó ízléssel is” – fogalmaz a szakmai társulás. A közleményben hozzáteszik: az újságírók és a szerkesztők is foglalkozhatnak aktív politizálással, ám ebben az esetben fel kell hagyniuk szerkesztői és újságírói tevékenységükkel.
( www.vajma.info )