A Szerbiai Villanygazdaság (EPS) megtiltotta a Kolubara szénmedence és a Kostolac hőerőmű vállalatoknak, hogy szenet adjanak el az iparnak és a polgároknak.
Aleksandar Obradović, az EPS igazgatója szeptember 4-én levélben szólította fel a két vállalat igazgatóit, hogy szüntessék meg a szén szállítását a gazdaság és a háztartások részére.
„Annak érdekében, hogy biztosítsák a hőerőművek széntartalékait, hogy azok stabil villamosenergia-ellátást biztosíthassanak Szerbia polgárai számára az előttünk álló téli időszakban, javasoltuk a Kolubara szénmedencének és a Kostolac hőerőműnek, hogy szüntessék meg a szén minden fajtájának nagykereskedelmi és kiskereskedelmi szállítását az ipari és fogyasztói felhasználás kategóriái esetében” – indokolta meg a döntését az EPS.
A Blic napilap írása szerint a fűtéshez használható legolcsóbb hazai szénből nincs a polgárokat ellátó tárolókban sem, de azok a szakszervezetek, nyugdíjasok és fogyatékkal élők sem tudják majd beszerezni, akik erről július 29-én állapodtak meg pályázat keretében.
( VajdaságMa)