U Srednjoj školi Novi Bečej nabavljene moderne mašine za bolji rad predavača i lakše učenje đaka.

 

Kako je istakla Anita Bojić Perkin, direktorka Srednje škole, ovom opremom, škola je postala savremenenija.
Mi smo konkurisali za NIS-ov projekat „Zajednici zajedno“ i uz podršku lokalne samouprave naš projekat je prošao. Sada imamo interaktivnu tablu, 3D štampač, mašinu za spajanje rubova pletenine i materijala, što izuzetno poboljšava aktivnu nastavu i koja će omogućiti učenicima da pored teorijskog dela i praktično to probaju, odnosno da svoje ideje pretvore u stvarnost“ - rekla je Anita Bojić Perkin.

Inače, vrednost projekta je 340.000 dinara.

Branko Svilengaćin, zamenik predsednika opštine Novi Bečej je obećao da će opština, kao i do sada nastaviti pomagati školama.
Ponosni smo da naša Srednja škola može ponuditi svojim đacima nešto što je tehnološki naprednije, kako bi naši učenici mogli naučiti svoju struku na aparatima onako kako dolikuje 21.veku. Nakon video nadzora stigle su i nove sprave za učenje.“ - dodao je Svilengaćin.

Miloš Mihajlović, profesor stručnih predmeta iz oblasti elektrotehnike je izrazio svoje zadovoljstvo preciznošću 3D štampača i objasnio njegov rad i funkciju.
Koristimo ga u čiste praktične svrhe. Trenutno, štampač realizuje jedan projekat, koji su naši učenici uradili na računaru u programu koji koristimo za 3D projektovanje. Štampač direktno materijalizuje ono što su učenici do sada mogli videti samo na monitorima. Sada se sve to može i opipati“ - rekao je Miloš Mihajlović.

Do sada je urađeno već nekoliko modela koji su se jako dobro pokazali u stručnim predmetima. Takođe je nabavljen i 3D skener, koji skenira objekte u prostoru, koji se zatim prevode u matematički prepoznatljiv oblik u računaru gde se malo „doteruju“, nakon čega se mogu izvesti u manjem obliku.
Učenici su veoma zainteresovani i dolaze, a u narednom periodu planiramo da ih još više uključimo i da njihove ideje i realizujemo. Ovo je tek početak rada. Štampač za svoj rad koristi nit, koju uvlači u glavu gde se topi i kroz jednu malu diznicu u tačno doziranoj količini prati kretanje jednog segmenta. Ima jednu pravolinijsku podlogu za kretanje, levo-desno i gore-dole“ - objašnjava dalje profesor Mihajlović.

Prema rečima Nešić Đurđeve, nastavnice praktične nastave, oni su izuzetno srećni i oduševljeni radom i efikasnošću nove šivaće mašine.
Ovo je specijalna šivaća mašina za opšivanje i šivenje odevnog predmeta. Mašina je prenosiva i može se koristiti i u radionici, a i u drugoj učionici.“

 


NAJPOPULARNIJE NOVI BEČEJ

Neprijatni mirisi dopiru sa…

Pojedini Novobečejci, oni bliži Ljutovu, ...

maj 17, 2022

Posao za kuvara

Posao za kuvara. ...

maj 17, 2022

Posao za pomoćnog radnika

Posao za pomoćnog radnika. ...

maj 17, 2022

Posao za 3 točioca goriva …

Posao za 3 točioca goriva na BMD Petrolu+ ...

maj 17, 2022

Bačko Gradište: Vozio aut…

U protekla 24 sata, na području Južnobač...

maj 19, 2022

Konkurs za 3. Reviju kratko…

U okviru festivala „Bečej noću”, koji...

maj 16, 2022

BUM Bečej: Počele edukaci…

U najmanjem selu bečejske opštine – Pol...

maj 23, 2022

U sredu, 18. maja, akcija d…

Redovna akcija dobrovoljnog davanja krvi od...

maj 16, 2022

NAJNOVIJE

Posao za dva radnika u Italiku. ...

U najmanjem selu bečejske opštine – Poljanice, nedav...

U protekla 24 sata, na području Južnobačkog okruga, d...

Posao za 3 točioca goriva na BMD Petrolu+ u Bečeju ...

Posao za pomoćnog radnika. ...

Posao za kuvara. ...

NAJČITANIJE

Pojedini Novobečejci, oni bliži Ljutovu, su se protekl...

Posao za kuvara. ...

Posao za pomoćnog radnika. ...

Posao za 3 točioca goriva na BMD Petrolu+ u Bečeju ...

U protekla 24 sata, na području Južnobačkog okruga, d...

U okviru festivala „Bečej noću”, koji se organizuj...

FLICKR